December 9, 2019

Sot eshte ajo mbreteresha…

Urime,e lendove!Dhe cfare fitove,egon e kenaqur deri ne pafundesi…?!Keshtu e mat ti burrerine tende,si nje triumfues;shperblimi yt ndaj betejes tende per t’ia thyer zemren asaj!Ajo nuk eshte nje trofe o miku im.Eshte me shume se aq,sepse eshte ndryshe nga ti qe rendon nga ana e parave te peshores e jo ate te ndjenjave…Ajo nuk eshte as per tu blere e as per tu shitur!Shpirti i saj eshte i shenjte,s’lejon shenja plage te shkelur nga kemba vrastare e nje mashkulli si ti.Suksesi yt i nje triumfuesi s’ka per te zgjatur gjate,sepse ti e humbe gjithsesi.E humbe ate!Ate qe perfaqesonte mrekulline e nje femre ne gjithesi…Ajo ishte…Po ,ishte,sepse tani s’eshte me e jotja!Ishte ajo e atehershmja,e papershkrueshmja!A te kujtohet?Sigurisht qe e kujton,kur nuk gjen tjeter si ajo.Opa,cfare?!Mos ndoshta nje ndjenje e idhet te helmoi mendjen,shpirtin?A mos ndoshta si pa dashur,pendesa tu be e vetmja shprese?Cfare?!Po cmendesh pa te?!JO,jo…Gezo suksesin e “triumfit” tend…Te pata thene o miku im,s’do zgjaste gjate!Eshte vone dhe ti sapo e humbe!Ishte ajo e atehershmja tek besoi se princi egziston…S’ka me perralla me mbret per te,sot eshte ajo mbreteresha!Ajo nuk eshte me e njejta,shkelqen me shume se atehere!K nisur te buzeqeshe serisht…Historine nisi ta rishkruaj nga fillimi;nota te bukura ngjyrash ia ka zevendesuar shkronjave bardh e zi qe ti ia injektove!I dha nje shuplake te forte dhimbjes,sepse ajo eshte femer miku im!Dhe sot jane nderruar rolet…Sot eshte ajo mbreteresha!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *