January 26, 2020

Preciosa Albania

Preciosa Albania

PRECIOSA erdhi ne shqiperi si nevoje e tregut per cilesi dhe garanci. Si distributor direkt i nje prej firmave me te medha me fame boterore , preciosa permbushi kerkesat e klienteve elite dhe jo vetem , me gjithe gamen e madhe te produkteve te saj , duke u bere faktor imazhi dhe integrale e njerezve me shije te cilet e duan te bukuren dhe kontemporanen. Fale punes se palodhur ne perzgjedhjen me kujdes te materialeve dhe sherbimit te kualifikuar , preciosa albania arriti ne majat e klasifikimit duke mare cmime dhe pelqime neper panairet e medha te zhvilluara nga mjeshtrat me ne ze te modes dhe fashion. Per here te pare ne erdhem ne shqiperi ne vitin 2005 me dyqanin e vetem ne QTU nga ku filloi dhe rrugetimi i suksesit. Kjo pike u be shume shpejt reference per gjithe njerezit te cilet e dashuronin te bukuren dhe elegancen e nje aksesori cilesor.
Pasi u konsoliduam fort ne treg dhe kerkesa per produktet preciosa u rrit , pasoi nevoja per hapjen e pikave te tjera ne gjithe zonat e Tiranes. Ne vitin 2010 inaguruam degezimin tone ne qendren TEG , dhe ne vitin 2015 hapem dyqanet tona ne rrugen Myslym Shyri dhe ne zonen e Bllokut, ne fillim 2016 me hapjen e dyqanit ne RING dhe qendren Toptani , dhe se fundmi me hapjen e dyqanit zyrtar te firmes prestigjoze Pierre Lannier ne rrugen Myslym Shyri . Kjo shperhapje erdhi si nevoje e kerkeses madhe per produktet preciosa dhe si mundesi per ta sjelle kete produkt me prane klientit.
Pasi e Preciosa Albania eshte partneriteti i kontraktuar me shume nga firmat me prestigjoze te orave ne bote sic eshte JUST CAVALLI , VERSUS VERSACE, FESTINA , TISSOT , PIERRE LANNIER, G-SHOCK, GUESS , ESPRIT , CASIO , SECTOR, CK , duke bere te mundur importimin e produkteve me te fundit te prodhimeve te ketyre kompanive te cilat vine ne dyqanet tona me dokumentacionin perkates. Cilesia dhe garancia eshte kryefjala jone dhe baza ku jemi mbeshtetur gjithmone per te ngelur monumenti me i mire i aksesoreve ne Shqiperi. Vitet tona te eksperiences jane treguesi me i mire i suksesit dhe nivelit te larte te menyres se si stolisim shijet tuaja. Jemi te lumtur tu sherbejme dhe tu pergjigjemi ne kohe reale deshirave dhe imagjinates tuaj. Se bashku e bejme boten me te bukur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *