Revista Yes Albania
Reklama Yes Albania

Miku im

Miku im   Rrugën do mar të t’takoj Me një cigare të ndezun butësisht Portën do shtyj pa bërë zhurmë E do të them: – mirëmbrëma mik! Do vij mbi varr e të shoh a je pranuar Në at tok t’zez ku ti...

Reklama Yes Albania

Ne mungese!

Tantella e zeze e nates iu shnderrua ne pulovren mbeshtjellese ne mungese te kraheve te tij.Nderkohe pagjumsia iu be mik i saj,ndersa mengjeset pa te u kthyen ne armik si “gjumi letargjik”!Aq sa edhe...

Epoka e zemrave të thyera

Epoka e zemrave të thyera Dashuria është ushqimi i shpirtit, ne lindim të dashururar. Një femër që na jep jetë na do pafundësisht pa na parë akoma, dashuri e pakushtëzuar, dashuri që nuk zhduket nëse ne lindim me...

E pash

E pash Ju betohem e pash sot E pash Ju betohem e pash sot Dore per dore me dike E pash Ju betohem e pash sot Dore per dore me dike Premtimin e kish shkelur E pash Ju betohem e pash sot Dore per dore me dike Premtimin e...

Rrahje zemre

  Patë rënë muzgu. Mora një filxhan kafe për qetësimin e nervave. E ktheva me gllënka të mëdha si të ishte ujë. S’më bëri efekt kushedi. Vazhdova të punoja si kafshët që i godisnin me kamzhikë për të kryer...

Shttt,hesht!!!

Shttt,hesht!!! Shttt,hesht…Hesht,se bota do t’gjykoje nese ngren zerin e kerkon te drejten tende.Edhe pse te kane vjedhur jeten e ta mbajne ca duar te gabuar(sikur te ishe nje top ping-pongu)…Hesht se...

Unë, pengu i jetës time

Unë, pengu i jetës time Dola para pasqyrës dhe fillova të flisja e qortoja veten për të gjitha premtimet e bëra e stërbera , që kurrë s’kisha qënë mjaftueshëm e zonja për t’i mbajtur. Vetja më përngjau me një...

Loading...