Monday, October 19, 2020
Ballina Autorët Postime nga Omer Fucia

Omer Fucia

6 POSTIME 0 KOMENTET

Ajo natë

0
Ajo natë s'më del nga mendjaKur mendimet preknin qiejt me reDhurova aq shumë trëndafilaMësova të shkruaj një ndjenjë Dhe...

“Rrënqethshëm”

0
Ndjej mall, o gjethëz gënjeshtareVargore fjalësh kuptimoreNë letër hidhen zjarre kërcimtarePikon gjak i fjalës dashurore

Pa ty

0
Strukur, mbështjellë me presionin e gabimit.Zhytur në thellësira të errëta rrëshqitëse. Është një shumësi sekondash që braktisin,Varrin që...

Nëse ka ardhur koha për tu larguar

0
Nëse ka ardhur koha për tu larguar Një anije i ndahet portit drejt një të paditure.Niset e merr rrugë...

Në kalldrëmet e qytetit tim

0
Kur marr rrugëve të zbres kujtimeshMe petalet zbukuruese pa aromëNë gjethet e rëna që ngopin syrinZemërftohtë i dal cdo sekonde duke thënë:"Hapmani...

Sot unë quhem vrasës

0
Sot unë quhem vrasës. Sot vrava të djeshmen dhe nuk di se ç'po ndjej. Edhe pse...
877FansaPëlqeje
10,000NdjekësitNdjek
186AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITOR PICKS

Jetës së errët

Te Dua

Pa ty

Letra

Yes Albania

Abonohu tek revista Yes Albania per te marre postimet me email😊