January 23, 2020

Ajo ka fuqine e nje luaneshe!

Ajo mesoi tashme ta doje veten,sepse askush se beri…Mesoi te injektoje forcen permbrenda  si kalcium,ilac per gjunjet e saj te vrare!Askush se beri ate te provoje ndjesine e t’mos qenit e vetme…E lane ashtu  ,si kufome e dekompozuar;as ne varr qe t’i lulezonin trendafilat si shenje e kujtimit te saj!Ne kte bote te eger  urqerit e uritur dominonin per pushtet,kur ajo akoma luftonte per pak paqe ne shpirtin e saj!Kur ajo i donte njerzit dhe harroi veten …e pane ate si nje qenie,ose me sakt si nje skelet pa fryme,pa shpirt…Sa i dhembnin gjuajtjet asaj ne plaget e marra askush se diti.Askush ,sepse sjo s’ishte mesuar te ankohej.Se dinin qe ishte kocke e forte nuk thyhej kollaj,sepse aleati i vetem ishte koha dhe fuqia mbrenda saj riperterihej cdo dite dhe me teper nga skalitja e plageve te marra!Atehere kur ajo i donte njerzit dhe harroi veten…Diti te toleronte ,jo ,se ishte e dobet sic ata pretendonin,por tregoi se eshte nje pike ne oqean dhe me aleatin e saj kohen,do t’munde te ngjyroste oqeanin e tere…Dhe bulbezat e ujit do te ngriheshin ne atmosfere si vesa e nates;te depertonte nen lekuren e tyre,me shprese te beheshin me te mire!Kur sot ,koha u be paralelisht ortak me te,ajo mesoi te doje veten,sepse sklitja si shushunjeze ngjesh me lekuren i injektoi fuqine e luaneshes!Ndryshe nga urqerit ajo nuk lakmon fronin ,sepse ka tere mbreterine tashme,paqen me veten!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *