Ballina promo Erieta Gajtani hapi ekspozitën e saj të parë me mozaikë

Erieta Gajtani hapi ekspozitën e saj të parë me mozaikë

1557
0
Erieta Gajtani hapi ekspozitën e saj të parë me mozaikë
Erieta Gajtani hapi ekspozitën e saj të parë me mozaikë

Për artdashësit nga data 16-18 Nëntor artisja Erieta Gajtani hapi ekspozitën e saj të parë me mozaikë.
Ekspozita u zhvillua në hollin e katit të parë në Muzeun Historik Kombetar.
Artistja Erieta Gajtani ka kryer liceun artistik për pikture, por 4 vitet e fundit i është përkushtuar zhanrit të mozaikut…
Materialet janë kryesisht gurë origjinale, të cilat ajo i mbledh vetë në brigjet e deteve Adriatik, Jon në vëndin tonë dhe jashtë tij.
Mozaiku ishte i ndarë në trë pjesë. Në një pjesë të mozaikeve të saj ajo ka marrë frymëzim nga Mitologjia, në një pjesë tjetër frymëzohet nga Klimt, Van Gogh, dhe në pjesen e tretë abstraktë.
Vizitorët ishin të shumtë po ashtu dhe media ku mund të përmendim scan tv, syri etj.

Ju ftojmë të shijoni mozaikun e artistes Erieta Gajtani dhe mos nguroni ta kontaktoni në rrjetet sociale Erieta Gajtani

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu