Ballina Ferizate B.I Tabllo jete

Tabllo jete

1530
0
Tablo jete
Tablo jete

Tabllo jete

Dhe mund të hapësh
mendje e zemër
Shprehësh sekrete mendimesh netëve të errët
Ku askush s’të dëgjon
Dhe pse zhurmë bëhet ne heshtje
Kur emocioni trumbeton
“Larg syve -larg zemrës” – teori e kotë
E sytë nuk nxjerrin lot dot
Me arsyen e mendjes më mirë shikojnë
Nëpër arratisje udhëtimesh të ishullit
Nëpër arratisje përqafimesh krahëve të shpirtit Bota e jeta sfida zgjedhjesh t’pakapshme ishin
Dhimbja e gëzimi të pandashme ishin
Malli e lutja të njëanshme s’ishin
Se ç’farë mund e dimë mirë në mendje
Se çfar s’mund vështirë të pranojmë prej zemre

©Ferizate B.I.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu