Ballina Artist Te Dua

Te Dua

533
0
Te Dua
Te Dua

Te dua me nje force qe ska fund,
Te dua me nje dashuri qe askush se ka ndjere,
Te dua sa kjo dashuri me mund,
Te dua sa edhe bota sben dot pa diell.
Te dua sa edhe vargjet poeti i do… Sa edhe deti valet kudo i con,
Te dua me force uragani,
Te dua me zjarr dhe passion,
Te dua por te veshtire e kam ta shpreh,
Te dua por kjo bote e poshter na ndalon,
Dhe pavarsisht se cthon bota,
Kjo zemer e cmendur te dashuron,
Botan aspak nuk e degjon…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu