Ballina Artist “Me flet zemra”

“Me flet zemra”

695
0

U lodha nga kjo botë,

syri m’u lag në lotë,

buza m’u tha per ujë,

se leku po bënë bujë.

Goja po do të flasë ,

shpirti do të bertasë,

e di sot bota vuan ,

dhe dhuna po prek gruan.

E di sot ështe mjerim,

aty u zhyt dhe shpirti im,

me lot po mbushen rrugët,

rrugët e vendit tim.

Dil nga strofa o mjeran,

sytë e vuajtjes sot të panë,

thuaj-“dua te flas,”

se ne zemër unë po plas.

Sot zemra po më flet,

se mjerimi po me tret,

burgu hallet po mi vret,

me kerkon familja e shkretë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu