Ballina Enea Bitri Njeriu i shëmbëlltyrës time

Njeriu i shëmbëlltyrës time

639
0


-Ja ku e ke guximin tim , vishe !
E nese te rri fiks do te ta fal …
E ndoshta ty te hyn me shume ne pune .
Pak krenari deshiron ?
Do te hedh pak esence ne nje kavanoz dhe ta sygjeroj te pish nje luge ne dite pas buke .
-E duke qene se ti deshiron shume nga une po te jap ne kembim te dashurise disa copa hene qe i vodha fshehurazi kur henen e zuri gjumi .
Pandehur me gjenden ca kokrra arre ne xhep meri e shtyj me mjaltin qe lepin ne mengjes .
-Dil atje jasht veshur me mantelin e zonjes nate dhe trego cdi te besh .
Nese nuk mer duar trokitje , do jem une duke brohoritur deri sa zeri mos te ket me fuqi te bertas .
Nese nuk ja del , mere forcen time dhe ruaje si rezerve ne zemer .
Vetem mos u dorezo !
-Lufto , lufto per lumturine tende !
Lufto per veten !
Ja njeriu i shembulltyres time kto te nevojiten .
Pak magji dhe nje got me leng te shtrydhur dhimbjeje .
Preke shpirtin dhe gjej forcen aty , diku gjendet.
Prandaj gjeje !
💙

Instagram : @writings_of_en

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu