Ballina Artist Kohë ekstremesh

Kohë ekstremesh

486
0

Kohë ekstremesh
Shumë t’ngurta paskan qen skajet e segmentit ton ngujues.
M’vjen er’ egoizëm.
Loja dehjes së trupit, shpejt paska fillu t’kompromentohet brutalisht.
E frikshme si mund t’marrësh frymë, kur mbi supe t’rëndon pesha e sofistikuar e lëndimeve t’zemrave n’pafajsi.
A thu tu nxi faqja,
kur at’ e hodhe poshtë si leckë?
A t’pshtyu gjak zemra,
kur n’tela e ke prek?
Si me e qujt veten burrë,
kur mbi tok s’vlen një lekë?
Për me majt frymën gjall,
ti dhe nanën tane shet.
Për me ni t’qara femnash,
vallaj e ke t’leht.
Ah,
mjer a kock n’trup,
ç’moster mban nën vet!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu