Ballina Artist Dashuri e heshtur

Dashuri e heshtur

153
0

Ndonese nje koh e gjat ka kaluar , kujtimet e ketij muaji vazhdojn e me ndjekin nga pas . Me kujtohet sikur te kishte ndodhur dje , ishte ftohte binte shi si tani, po po si tani. Ne te dy ishim futur ne nje strehe per tu mbrojtur nga shiu , i cili vazhdonte e binte pa pushim. Teksa ishim duke pritur qe shiu te pushonte , vura re se kishe dicka qe te shqetesonte. U afrova pran dhe te pyeta,

-A ka dicka qe te shqeteson ?

Ti aty heshte dhe nuk me dhe nje pergjigje ndonese vazhdova te insistoj duke then shum fjal qe te te beja te ndiheshe mir . Vazhdo ta perserir per te disaten her ate pyetie , derisa nje moment ti fole dhe me the

-Shiko , un dua dike tjeter , dike me te mir se ty a

Aty heshta jo se doja un , por sepse ajo fjal me bllokoj , cdo qeliz , e imja ndaloj , nuk arrija ta kuptoja. Nuk mundesha ta kuptoj arsyen pse , kush ishte shkaku i asaj fjale , e cila ndryshoj dy jet . Historia jon i ngjasonte pak a shum historis se te bukures dhe bishes por , me nje ndryshim te vetem . Lulia ime u tha , ndersa ne histori ata jetuan te lumtur .

Ndersa tani qe po shkruaj jam po ne te njejtin vend , ku u pam per her te fundit. Shiu po bie si ate dit , flladi eres me perplaset ne trup pikerishte si ate dit . Por sot ka vetem nje ndryshim . Un jam me dike duke u mbrojtur nga shiu . Ndersa ti po qendron ne te per te fshehur lotet e tu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu