Ballina Artist Letra

Letra

727
0
Letra
Letra

Letra

Kur të lexosh këtë letër ndoshta do të mërzitesh . Por dije që kjo është forcë. Unë kam vdekur ! Sot thjesht po të shikoj nga larg . Ngjyrat me kanë humbur , nuk i dalloj dot. Gjithcka mu zbeh për nje cast dhe e u largua si nje hije. Nuk u perpoqa të bëja asgjë!E di se cfarë ndjen , e di se cfarë mendon . Tani sapo u cove të hapesh derën e dhomës time por nuk nuk jam me aty. Lumi që po formon ti me lotëtët e tu me mbyt , pusho!Ti je aty ku te lashë dhe po qan me dënesë për mua . Dje më lanë forcat . Thjesht po enddesha në një rrugë pa kthim me drita të verdha që më uronin mirëardhjen . Isha në qetesi , thjesht vazhdoja . Nje rreze e fortë dielli mu perplas mbi koke dhe rashe . Te betohem qe nuk isha e cmendur!Nga kjo renie nuk u cova dot ne botën tende. Ky ishte fati im ! Ndoshta disa e kanë të ngjashëm fatin e tyre e ndoshta e gjithë. Une nuk kisha “asgjë” thjesht ishte ora ime per tu larguar . Ora e tmerrshme e vdekjes! Ndoshta dhe koha e vrasjes ! Nuk kisha askënd per të më shpëtuar…Do takohemi prapë , të premtoj! Mos qaj me kurrē .Po të shoh por ti mua jo ne ketë orë. Prit dhe pak për ëndrrat. Para se të ikja të kam lenë disa letra në disa vende te shtepisë . Secila ka nga një sekret të vecantë . Ndoshta duhet ti dije keto . Tani që po lexon shikon dhe një video të shkurtër që kam berë për ty . Është rrenqethese ! Shumë kujtime të bukura , shumë trazira.  Libri në të majtë është ai që më dhe dhuruar ti. Pikërisht ai libër qe mua me bëri të lumtur për aq sa jetova. Prape me fiku dritat e gjithesisë në moshën 18 vjecare… Sa herë të të marë malli për mua gjej faqen 156, aty jam une , aty je ti. Aty janë enigmat e jetës sone.Kur trupi kalbet shpirti fillon të jetojë një jetë te re. Dheu i errët ndonjeherë ngjan me ngjarjet e kqija që kanë ndodhur . Asgjë nuk më ringjall dot . Nuk dua të kthehem aty ku kemba me rëndon shumë dhe sdi ku mendja më fluturon. Shpreso per të ardhmen dhe jeto. Harroje vdekjen time ! Më fal që më vrave apo të të fal qe me vrave?! Ndoshta dicka po pret për ty por unë jo më. Lamtumirë!

Shkruar nga Denada Fera ne instagram @denada_fera

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu