Ballina Artist Largimi yt në botën tjetër !

Largimi yt në botën tjetër !

602
0
Largimi yt në botën tjetër !
Largimi yt në botën tjetër !

Largimi yt në botën tjetër !

Largimi yt në botën tjetër !

Rrugëtimin që ne filluam bashk , tani mbeti në gjysëm , tani më rrezet e diellit nuk më ngrohin, sepse unë ngrohesha me dashurin tënde , nuk mund të shoh tani më asgjë sepse syt e mi të shihnin vetëm ty, nuk mund të flas më , sepse unë i flisja vetëm veshëve të tu që më dëgjonin deri në agim , tani asgjë nuk më shton më jetën , sepse gjithçka çka më mbante në jetë ishe ti , vetëm ti . 

Shpirti më nuk gjenë qetësi , sepse qetësi gjente vetëm kur mbështetësha tek ty, tani më ditët nuk kan kuptim aspak , sepse nuk je ti që ti dhurosh kuptim më ….

Tani më e vetme , ku çdoherë pas mesnate vetëm lotët dhe errësira jan me mua . 

Kam vdekur edhe unë  apo ende po jetoj nuk e di ,apo edhe dashurin time për ty ta varros brenda meje ashtu si ti që u varrose nën dhe, e di se nga lart në qiell  atje ti lutesh për mua në këtë tokë që të jem mirë e di që ti je mburoja ime , por tani më jam futur në një errësirë që nuk po mundem të gjejë një pikë drite . Ditën kur zemra jote pushoj dhe nuk ndëgjoheshin të rrahurat e zemrës tënde , atë ditë edhe zemra ime filloj të ndalojë , edhe unë  u varrosa bashk me ty dhe me dashurin time , çdo pjesë e imja është me ty , vetëm se trupi më ka mbetur këtu …. 

Shkruar nga Mimoza mund ta gjeni ne instagram ne @moziswords

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu